Prof. Dr. Lale Gönenir Erbay

Randevu Hattı

0530 977 42 64

Bize Yazın

info@laleerbay.com

Romantik ilişkiler üzerine..

Birinin sevgisinin ve onayının peşinden koşmayı bırakın.

Böylece duygusal açıdan daha uygun insanları kendinize çekmeye başlarsınız.

Nasıl mı?

Sevgi ve ilgi için mücadele etmek bir süre sonra bağımlılık yapıcı olabilir. Çok emek harcadığınız için, bırakmak bir süre sonra imkânsız hale gelir. Onu değiştirebileceğinize inanmaya başlarsınız. Sonunda sizi göreceğine ve hak ettiğiniz şekilde davranacağına inanırsınız. Aslında bir insanın kimliği ve en fazla kim olabileceği önceden bellidir. Ancak bunu görmek ve kabul etmek belli bir olgunluk seviyesi gerektirir. Daha genç yaşlarda bu daha zor olabilmektedir.

Duygusal olarak erişemediğimiz insanlar heyecan verici, çekici ve ilginç gelir. Gizemli olduklarından değil tutarsız ve öngörülemez olduklarından. Bu tutarsızlıkla gelen bilinmezlik ve kaygı başlarda tutku, çekicilik hissettirebilir. Belkide yaralı taraflarımız o kişiyi çekici bulmamıza neden oluyor olabilir. Bununla yüzleşmek gerekir.

Senin görevin kimseyi kovalamak değil.

Kovalamayı ne kadar reddederseniz, istikrarı o kadar çekersiniz. İlişkide ihtiyaç ve istekleriniz konusunda ne kadar dürüst olursanız, bu ihtiyaçları karşılayabilecek insanlar hayatınıza çekeceksiniz. Rolünüz açık olmaktır.

Tutku ve heyecan yerine tutarlılık ve şefkat arayın. Sözleri eylemleri ile özdeşleşen insanları arayın.

Kendinize, enerjiniz ve ihtiyaçlarınıza saygı duymaya başladığınızda aynısını yapan insanları kendinize çekeceksiniz. Tamirci, kovalayıcı rolünüz bıraktığınızda yanlızca almayı bilen değil vermeyi bilen sorumlu yetişkinleri hayatınıza çekersiniz.  

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!